Европейският парламент въведе нови правила за премахване на неравнопоставеността в заплащането между мъжете и жените. На пленарната сесия на Европейския парламент в Брюксел новият регламент, който има за цел да гарантира, че служителите от мъжки и женски пол, извършващи една и съща работа, ще получават еднакво заплащане, беше приет с мнозинство от гласовете.
С новия регламент беше решено да се осигури прозрачност на предприятията, така че служителите, които извършват една и съща работа на едно и също работно място, да могат лесно да сравняват заплатите си
Служителите вече ще могат да научават какви са заплатите в тяхната област, а поверителността на възнагражденията ще бъде напълно забранена.
Според регламента работодателите ще трябва да определят неутрални по отношение на пола критерии за повишенията и ще трябва да обяснят това на всички служители, които извършват една и съща работа. Държавите-членки на Европейския съюз ще налагат възпиращи санкции на компаниите, които нарушават правилата.










